سايكو سايكو .

سايكو

فوايد بي نظير آب نيشكر براي درمان بسياري از بيماري ها

 آب نيشكر مي‌گويد در آب نيشكر تركيبات فلاونوئيدي و فنولي زيادي شناسايي شده است. اين تركيبات خاصيت آنتي اكسيداني و ضدالتهابي دارند و مي‌توانند سلول هاي بدن را از آسيب ناشي از راديكال هاي آزاد محافظت كرده و از بسياري بيماري‌هاي مزمن پيشگيري كنند، اما چون مطالعات باليني انجام يافته درخصوص تركيبات و اثرات نيشكر بر بيماري‌هاي مختلف ازجمله كم‌خوني، ديابت، بيماري‌هاي كبدي و... بسيار محدود است، تائيد علمي اثرات مفيد نيشكر به عنوان درمان كمكي، به تحقيقات بيشتري نياز دارد.

 

آب نيشكر حاوي چه مواد مغذي است؟
نيشكر، نوعي از گياهان چندساله بلند است كه بومي مناطق گرمسيري آسياي جنوب شرقي مي‌باشد؛ اين گياه معمولاً در مناطقي كه درجه حرارت بالايي دارند، به خوبي رشد مي‌كند. جالب است بدانيد كه از نيشكر، عمدتاً براي توليد شكر استفاده مي‌شود؛ با اين حال، مي‌توان در تهيه محصولات باارزش مانند ملاس و باگاس نيز از نيشكر استفاده كرد.

بر اساس اين توضيحات، آب نيشكر غني از مواد مغذي ضروري براي بدن مادران باردار و جنين درون رحم اين افراد مانند آهن، منيزيم، كلسيم و ويتامين A، B1، B2، B3، B5، B6 و C است. همچنين، آب نيشكر منبع غني از فيبر محلول، آنتي‌اكسيدان‌ها و فيتونويتي است كه اگر از نيشكر تازه و در شرايط بهداشتي تهيه شود، يك نوشيدني مغذي براي 9 ماه دوران بارداري زنان به شمار مي‌رود.
 
خواص نيشكر :

جلوگيري از سرماخوردگي

از آن جا كه شاخص گليسمي آن پايين است در سالم نگه داشتن بدن مفيد است.آب اين گياه در جلوگيري از سرماخوردگي، آنفلوآنزا و گلودرد موثر است.از آن جا كه اين گياه حاوي قند طبيعي است براي بيماران ديابت به جز بيماران ديابت ۲ كه بايد مصرف خودشان را محدود كنند، مانعي ندارد.

 

مقابله با سرطان پروستات

طبيعت قليايي آن باعث مي شود، آب آن به بدن كمك كند تا در برابر سرطان پروستات و سينه مقابله كند.نيشكر گلوكز بدن را تامين مي كند و به عنوان Glycogen ذخيره شده در صورت نياز، به انرژي تبديل مي شود. بنابراين يكي از بهترين منابع انرژي به حساب مي آيد.

 

تقويت قلب
پس از انجام دادن فعاليت هاي جسمي و قرار گرفتن در معرض حرارت به مدت طولاني مصرف آب اين ميوه باعث مي شود تا آب بدن به سرعت تامين شود.اين گياه معده، كليه، قلب، چشم و مغز را تقويت مي كند.نيشكر، به عملكرد راحت كليه ها كمك مي كند.

 

درمان يرقان
براي سرعت يافتن بهبود پس از يرقان آب نيشكر مصرف كنيد.كربوهيدرات موجود در آن براي انرژي بخشيدن به بدن كمك مي كند.

 

بهبود دستگاه گوارش

پتاسيم بالا در نيشكر براي سيستم گوارش و هضم غذا موثر است.جويدن نيشكر، نوعي ورزش دندان به حساب مي آيد و باعث تقويت، طول عمر و تميزي آن ها مي شود.نيشكر براي افرادي كه قصد افزايش وزن دارند مي تواند مفيد باشد.


درمان آكنه

استفاده منظم از آب نيشكر براي درمان مشكلات پوست مانند آكنه مفيد است. بنابراين، اگر مستعد آكنه هستيد، براي نتايج موثر، ماسك صورت آب نيشكر را امتحان‌كنيد.

 

محافظت از پوست

درمقابل پيري از پوست‌تان محافظت‌مي‌كندآيا نگران چين‌وچروك‌هاي بي‌وقتي هستيد كه باعث‌مي‌شوند بزرگ‌تر از سن‌تان به‌چشم بياييد؟ نگران‌نباشيد! مي‌توانيد به كمك آب نيشكر، علائم پيري را به‌تعويق بيندازيد.

 

درخشان كردن پوست
وجود آنتي‌اكسيدان‌ها، فلاونوئيدها و تركيبات فنوليك، نيشكر را به گزينه خوبي براي رسيدن به پوستي درخشان، نرم و مرطوب تبديل‌مي‌كند.


 انرژي‌زا

اگر دچار كم‌آبي هستيد، آب نيشكر يكي از بهترين منابع انرژي فوري است. آب نيشكر، قادر به خوب‌كردن حال شما در مدت‌زمان كمي است و شما را خوشحال و سرزنده مي‌كند.
نيشكر داراي قند ساده (ساكاروز) است كه به‌آساني جذب بدن مي‌شود. اين قندها براي جبران قند ازبين‌رفته بدن به‌كارمي‌روند.


از بين بردن بوي بد دهان

بوي بد دهان، يكي از دلايل اصلي شرمندگي در محيط اجتماعي است. اگر سابقه پوسيدگي دندان كه منجر به بوي بد دهان مي‌شود، داريد، بايد نيشكر را به‌عنوان يك درمان خانگي درنظربگيريد.

جلوگيري از پوسيدگي دندان
نيشكر، حاوي مقدار زيادي مواد معدني مانند كلسيم و فسفر است كه به ساخت ميناي دندان كمك‌مي‌كند. جريان ثابت مواد مغذي از پوسيدگي دندان جلوگيري‌كرده و دندان‌ها را تقويت‌مي‌كند. همچنين، بوي بد دهان، علامت كمبود مواد مغذي نيز است كه در اين مورد، نيشكر كمك‌مي‌كند.

 

 رشد استخوان‌ها 

يك ساقه نيشكر يا يك ليوان آب‌نيشكر خوشمزه را به كودك درحال‌رشد بدهيد و با اين كار مي‌توانيد مشكلات مرتبط به دندان و استخوان را فراموش‌كنيد.

نيشكر يك منبع سرشار از كلسيم است كه به ساخت اسكلت بدن، يعني استخوان‌ها و دندان‌ها كمك‌مي‌كند. اين مسئله، نيشكر را به يكي از بهترين مواد موثر در رشد كودك تبديل‌مي‌كند.

 

مفيد براي بارداري

آيا شما هم به عنوان يك مادر باردار، هميشه از عادات غذايي روزمره خود مراقبت مي‌كنيد؟ آيا شما هم به عنوان يك مادر باردار، در مورد آنچه كه براي خوردن و آشاميدن در طول روز انتخاب مي‌كنيد، مراقب هستيد؟ اگر پاسخ شما هم به سؤالات بالا مثبت است، پس شما بايد به طور منظم، از آب نيشكر در رژيم غذايي 9 ماه دوران بارداري خود استفاده كنيد. آب نيشكر، نه تنها يك ماده مغذي براي مادران باردار و جنين درون رحم اين افراد به شمار مي‌رود، بلكه براي دوران حاملگي زنان نيز، نوشيدني خوشايندي خواهد بود. برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۳:۱۷ توسط:saman موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :